Pn-Czw 8.00-18.00,
Piątek 8.00-16.00

Rejestracja:
+48 58 556-05-28,
+48 797-838-585

Adres:
Głogowska 11,
80-302 Gdańsk

Rodzaje implantów

Implanty słuchowe to nowe technologie. Mogą pomóc wielu pacjentom w leczeniu niedosłuchu. Warto o nich wiedzieć więcej! 

Kilka informacji podstawowych: 

  • Implanty słuchowe to rozwiązanie, które rozważane jest wtedy, gdy aparaty słuchowe nie dają odpowiednich korzyści w rozwoju i rozumieniu mowy. Tę kwestię możesz skonsultować z logopedą.
  • Zasady działania implantu ślimakowego przedstawia rysunek. O szczegóły warto zapytać inżyniera klinicznego, lekarza, logopedę, protetyka słuchu. Taka wiedza jest bardzo potrzebna przed podjęciem decyzji. UWAGA PRZENIESIONE DO GÓRY!!!! 

  • Implantacja przeprowadzana jest jako zabieg chirurgiczny. Wszczepiana jest część wewnętrzna urządzenia. Implant to proteza na całe życie.  
  • Implanty słuchowe są widoczne! TAK, bo wymagają podłączenia procesora mowy. Jednak procesory są coraz mniejsze. Kiedyś procesory miały kształt pudełka ze słuchawkami.  Te stosowane obecnie najczęściej przypominają kształtem aparaty słuchowe. Najnowocześniejsze chowają się w gęstej fryzurze. 
  • Słyszenie w implantach jest bardzo dobrej jakości. Słyszenie takich dźwięków, jak szelest, śpiew ptaków czy szept staje się możliwe. Wiemy to z relacji wielu pacjentów. 
  • Implanty są stosowane od ponad 40 lat na całym świecie.
Więcej informacji w szczególności o implantach dla dzieci znajdziecie w naszych  poradnikach. Poradniki – Czy implant słuchowy jest dobry dla mojego dziecka?

Najczęściej stosowane są dwa rodzaje implantów słuchowych:                                                                                                                                                     

  1. Implanty ślimakowe 

Wywiad z dr. Mierzwińskim – Pobierz.

 2. Implanty zakotwiczone w kości Baha 

Dobre słyszenie jest ważne! Zbadaj słuch.