Pn-Czw 8.00-18.00,
Piątek 8.00-16.00

Rejestracja:
+48 58 556-05-28,
+48 797-838-585

Adres:
Głogowska 11,
80-302 Gdańsk

Rehabilitacja słuchu i mowy

W ramach Ośrodka rehabilitacji osób z dysfunkcją narządu słuchu i mowy obejmujemy pacjentów terapią wielospecjalistyczną i kompleksową. Zajęcia są bezpłatne, realizowane w ramach kontraktu z NFZ. 

Zajęcia rehabilitacyjne to: 

  • diagnoza i terapia psychologiczna 
  • diagnoza i terapia logopedyczna ( specjalistyczna: surdologopedyczna)
  • diagnoza i terapia pedagogiczna (specjalistyczna: surdopedagogiczna) 
  • terapia słuchu – wychowanie i trening słuchowy 
  • usprawnianie rozwoju psychoruchowego dziecka 

Rehabilitację prowadzi znakomity zespół specjalistów. Siłą tego zespołu jest dobra współpraca, doświadczenie, otwartość na zmiany, życzliwość dla pacjentów. Nasi terapeuci ściśle współpracują również z lekarzami i protetykami słuchu. Wyróżnia nas prawdziwa interdyscyplinarność.

Rehabilitację dzieci prowadzimy własnym autorskim programem terapeutycznym znanym pod nazwą ŚWIAT OPOWIADANY. To metoda Dialogu i Narracji DiN. Dla nas ważny jest autentyczny kontakt, efektywna komunikacja i rozwój poznawczy. Dlatego dzieci lubią przychodzić na zajęcia. Większość z nich szybko zaczyna mówić!

Przyjmujemy pacjentów bez ograniczenia wiekowego, chociaż w naszym Ośrodku najwięcej jest małych dzieci. Dlatego nasi starsi pacjenci, czasami żartują, że czują się u nas bardzo młodo☺  Prowadzimy rehabilitację osób dorosłych z implantami słuchowymi. Mamy dla nich również ofertę grupy wsparcia. Bo dzielenie się doświadczeniami jest bezcenne! 

WAŻNE!  Wcześnie podjęta rehabilitacja słuchu i mowy przynosi bardzo dobre efekty 

UWAGA! Do rehabilitacji słuchu i mowy kierują lekarze specjaliści – otolaryngolodzy lub audiolodzy- również z naszego Ośrodka. Wymagane przedłużenie skierowania każdego roku (stosownie do potrzeb pacjenta). Raz w roku trzeba więc umówić się na kontrolną wizytę lekarską.

 

Dobre słyszenie jest ważne! Zbadaj słuch.